Miłosierny Samarytanin

lubelska katolicka wspólnota Odnowy w Duchu Świętym na Poczekajce
Najbliższe spotkanie
02.05.2017 r. (wtorek) g. 19:30
Franciszkański Zakon Świeckich

Diakonie

 • diakonia ewangelizacyjna

  Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (Mk 16,15) Pragnieniem członków diakonii ewangelizacyjnej jest bezpośrednie odpowiedzenie na słowa Jezusa Chrystusa poprzez niesienie Dobrej Nowiny braciom i siostrom we wspólnocie, ale także poza nią. Diakonia otwarta jest dla każdego, kto w swoim sercu czuje, że swoim doświadczeniem Boga chce podzielić się z drugim człowiekiem. Jej działalność nie ogranicza się jedynie do głoszenia katechez, ale obejmuje także dzielenie się własnym życiem i świadectwem spotkania z Jezusem Chrystusem oraz ewangelizowanie poprzez muzykę, aktywizacje czy pantomimy. W ten sposób jako członkowie diakonii pragniemy głosić radosną nowinę wszelkiemu stworzeniu na całym świecie, bowiem w naszym przekonaniu nie ma większej radości w życiu człowieka jak spotkanie z Panem. Tą radością chcemy obdarzać drugiego człowieka tak, by i on mógł doznać tego szczęścia.

  Lider

  • Piotr Chomik
 • diakonia modlitwy nieustającej

  Diakonia modlitwy nieustającej jak sama nazwa wskazuje odpowiedzialna jest za nieustanną modlitwę we wszystkich intencjach naszej wspólnoty. Członkowie tej diakonii podczas swojej modlitwy oddają Panu wszystkie osoby odpowiedzialne za posługę w naszej wspólnocie, animatorów, uczestników jak również każdą z osób które Pan przyprowadza na nasze spotkania. Swoją modlitwą obejmują także konkretne inicjatywy i dzieła, w które angażuje się nasza wspólnota.

  Posługa tej diakonii ukierunkowana jest na modlitwę w konkretnych sprawach - w związku z tym każda z osób należących do naszej wspólnoty może poprosić tę diakonię o modlitwę w jej konkretnej, osobistej intencji.

  Lider

 • diakonia modlitwy wstawienniczej

  Członkowie diakonii modlitwy wstawienniczej podczas posługi w sposób indywidualny pochylają się nad poszczególnymi osobami. Każda modlitwa wstawiennicza - bez względu na jej formę - ma zawsze na celu doprowadzenie człowieka do osobistego spotkania z Panem. To Pan jest Tym, Który uzdrawia, uwalnia, umacnia, wylewa Swą miłość. Wstawiennicy swą modlitwą jedynie pomagają człowiekowi otworzyć swe serce na miłość Boga. Diakonia służy modlitwą wstawienniczą podczas organizowanych przez wspólnotę seminariów życia w Duchu Świętym, Kursów Filipa, rekolekcji, dni skupienia.

  W czwartki wieczorem odbywają się jej regularne spotkania, podczas których głoszone są nauki oraz podejmowana jest konkretna posługa.

  Lider

 • diakonia uwielbienia

  Diakonia uwielbienia została powołana do prowadzenia uwielbienia we wspólnocie poprzez śpiew, muzykę, prowadzenie modlitwy oraz organizację spotkań. Diakonia odpowiada za prowadzenie ogólnych spotkań modlitewnych wspólnoty, oprawę liturgiczną wspólnotowej Eucharystii, prowadzenie uwielbienia podczas organizowanych przez Wspólnotę seminariów Odnowy w Duchu Świętym, rekolekcji, kursów Filipa, adoracji i spotkań modlitewnych.

  W skład diakonii wchodzą instrumentaliści, wokaliści oraz osoby zajmujące się organizacją spotkań od strony technicznej.

  Lider

  • Radek Szachtsznajder (radek)
 • diakonia życia

  Diakonię życia stanowi grupa osób pragnących modlić się o dar życia wsłuchując się w słowa Jezusa "I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje" (Mt 18,5). Posługujący w diakonii za wstawiennictwem Najświętszej Marii Panny wypraszają przez modlitwę różańcową łaskę życia dla dzieci zagrożonych aborcją. Otaczają również modlitewną opieką kobiety w stanie błogosławionym, kobiety, które poroniły oraz te, których zranione serca po dokonaniu aborcji, pragną przebaczenia i miłosierdzia Bożego. Z radością i wiarą podejmują także modlitwę za małżeństwa, które pragną mieć dzieci.

  Diakonia życia zaprasza wszystkich, którzy chcą włączać się aktywnie w działania na rzecz bezcennego daru jakim jest życie ludzkie. Spotkania odbywają się w poniedziałki o 19.00 w salce Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin.

  Zachęcamy do składania intencji modlitewnych poprzez skrzynkę intencji zamieszczoną na stronie internetowej naszej wspólnoty.

  Lider

  • Ania Wójcik
2005 - 2017 © Miłosierny Samarytanin
o stronie